Zakupy legalnych MP3

Planujesz zakupy utworów mp3 lub sampli w zagranicznych sklepach i nie wiesz jak się za to zabrać ?

W związki z licznymi pytaniami postanowiliśmy opisać krok po kroku jak zabrać się za zagraniczne zakupy online nie ponosząc żadnych kosztów.

W tym artykule dowiesz się jak uniknąć niekorzystnego przewalutowania oraz gdzie najtaniej kupować obce waluty.

1. SYSTEM PŁATNOŚCI INTERNETOWYCH – PAYPAL

paypal-logo

System PAYPAL to najpopularniejszy i najprostszy system płatności internetowych na świecie. Niestety niezbyt popularny w Polsce, ale możesz płacić poprzez niego praktycznie w każdym zagranicznym sklepie czy na serwisie aukcyjnym EBAY. Płacąc poprzez system PAYPAL nie musisz za każdym razem wpisywać danych karty kredytowej czy robić tradycyjnego przelewu bankowego. Płatności dokonujesz podając jedynie adres email jaki użyłeś do założenia konta PAYPAL. Dzięki temu dane twojej karty są bezpieczne i nie wpadną w ręce hakerów.

Konto PAY PAL jest całkowicie bezpłatne. Nie są pobierane również żadne prowizje od zakupów.

Zakładanie konta PayPal

Aby założyć konto:

  1. Przejdź do strony www.paypal.com/pl.
  2. Kliknij przycisk Załóż konto.
  3. Wybierz kraj i język z rozwijanego menu. Wybierz konto PayPal dla Ciebie, a następnie kliknij przycisk Rozpocznij.
  4. Wprowadź wymagane dane wraz z adresem e-mail oraz utwórz hasło (musi ono składać się z co najmniej 8 znaków i rozróżnia się w nim małe i wielkie litery). Adres e-mail i hasło będą Ci potrzebne, aby zalogować się do konta PayPal.

 

Po założeniu konta musisz przypisać do niego swoją kartę debetową/kredytową.

Jeśli nie masz karty debetowej przejdź do kolejnego punktu.

W tym celu wejdź w zakładkę: MOJE PIENIĄDZE > POWIĄŻ KARTĘ > DODAJ KARTĘ

paypal1

Po powiązaniu swojej karty z kontem PAYPAL możesz już dokonywać zakupów w sieci na całym świecie.

Aby jednak uniknąć dodatkowych kosztów w postaci przewalutowania, powinieneś posiadać konto walutowe dzięki czemu będziesz mógł płacić w walucie jaką akceptuje dany sklep.

 

PRZYKŁAD: Kurs EURO wynosi 4zł, płacąc w zagranicznym sklepie który akceptuje płatności wyłącznie w walucie EURO z konta PLN bank doliczy prowizję za przewalutowanie. Czyli za 1 EURO zapłacisz około 4,40zł. Może się wydawać że nie jest to wielka różnica, ale jeśli masz zamiar często płacić w obcej walucie warto założyć darmowe konto walutowe, aby uniknąć kosztów przewalutowania.

 

Czyli kupując 100 euro opisaną przez nas metodą oszczędzasz 40zł ! które mozesz wydac na dodatkowe utwory albo inne przyjemności.

 

Systemem PAYPAL możesz również dokonywać płatności za kursy z oferty DJ-KURS.pl

2. KONTO WALUTOWE

tmobile

Obecnie w pełni darmowe konto wraz z darmową kartą debetową, dzięki której wypłacisz również pieniądze z bankomatów bez prowizji na całym świecie oferuje T-MOBILE USLUGI BANKOWE.

Konto założysz w kilka minut przez internet. Jeśli posiadasz już jakiekolwiek konto z dostępem internetowym wystarczy, że zrobisz przelew aktywacyjny w wysokości 1zł i konto zostanie aktywowane od razu. Jeżeli nie posiadasz aktualnie żadnego konta bankowego kurier dostarczy do podpisu umowę, po czym konto zostanie aktywowane. W tym przypadku cały proces będzie trwał kilka dni.

Po aktywacji konta wchodzimy w zakładkę

CENTRUM PRODUKTÓW > OTWÓRZ T-MOBILE KONTO

wybieramy opcję RACHUNEK OSZCZĘDNOŚCIOWO-ROZLICZENIOWY i interesującą nas walutę.

Bez_nazwy_1

Podajemy adres do wysyłki karty i gotowe.

Teraz czekamy kilka dni na listonosza a otrzymaną kartę aktywujemy i łączymy z kontem PAYPAL (patrz punkt 1).

Europejskie sklepy z muzyką mp3 i samplami rozliczają się głównie w walucie EURO i USD.

Możesz założyć konto na każdą z walut całkowicie bezpłatnie.

Aby założyć darmowe konto walutowe przejdź na stronę T-MOBILE USŁUGI BANKOWE

3. ZAKUP WALUT PRZEZ INTERNET 

walutomat_logo_medium

Aby kupować obce waluty po jak najlepszym kursie musisz zarejestrować się w serwisie WALUTOMAT.

WALUTOMAT to internetowy kantor, w którym zarejestrowani użytkownicy oferują sprzedaż najpopularniejszych walut takich jak EUR, USD, GBP czy CHF. Kurs zwykle jest korzystniejszy od tego który oferuje tradycyjny kantor.

W celu potwierdzenia autentyczności Twoich danych będzie wymagany przelew autoryzacyjny w wysokości 1zł

Po aktywowaniu konta przechodzimy do zakładki KONTA BANKOWE, w której dodajemy numer konta w PLN, z którego będziemy przelewać pieniądze w złotówkach (które posłużą na zakup obcych walut), oraz konta walutowe na które będziemy wypłacać zakupione waluty.

Księgowanie przelewów zwykle odbywa się do 2 godzin.

Aby wpłacić pieniądze na konto w WALUTOMACIE wybieramy zakladkę WPŁATA, następnie walutę PLN i nazwę banku z jakiego wykonamy przelew.

walutomat1

Po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie WALUTOMATU otrzymamy sms i email z potwierdzeniem. Teraz możemy przystąpić do zakupu wybranej waluty. Aby to zrobić przechodzimy do zakładki ZLECENIE WYMIANY.

 

W pole CHCĘ SPRZEDAĆ wpisujemy odpowiednią kwotę w złotówkach (ewentualnie zaznaczamy opcję WYMIEŃ WSZYSTKO) a z pola chcę kupić wybieramy interesującą nas walutę. W pole MAKSYMALNIE PO KURSIE wpisujemy kurs po jakim chcemy wymienić złotówki (jeśli kurs spadnie do poziomu przez nas wpisanego transakcja dokona się automatycznie) lub jeśli zależy nam na natychmiastowym zakupie zaznaczamy opcję „DOPSAUJ DO ISTNIEJĄCYCH OFERT”. Teraz wystarczy kliknąć akceptuj i już dokonaliśmy pierwszego zakupu obcej waluty.

walutomat2

Aby móc płacić zakupionymi dolarami w sieci należy je teraz przelać na konto walutowe w T-MOBILE USŁUGI BANKOWE. W tym celu kliknij w zakładkę WYPŁATA i wybieramy walutę, którą chcemy wypłacić. W ciągu kilku godzin pieniądze zostaną zaksięgowane na naszym koncie walutowym, na co również otrzymamy potwierdzenie sms i email.

 

Aby założyć konto w kantorze internetowym przejdź na stronę WALUTOMAT

 

Teraz możesz już dokonywać zakupów w sklepach internetowych na całym świecie bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a zaoszczędzone, dzięki temu pieniądze możesz przeznaczyć na zakup dodatkowych utworów, dzięki czemu wspomożesz artystów, a nie banki które na brak gotówki i tak nie narzekają.

Przykładowe strony oferujące utwory MP3 akceptujące płatności systemem PAYPAL:

www.beatport.com

www.djtunes.com/

www.juno.co.uk

www.djshop.de

www.trackitdown.net

 

strony z samplami:

Primeloops

English